Motoryzacyjna i transportowa

Znając potrzeby kontroli jakości w branży motoryzacyjnej firma Eurotom zdefiniowała pełną ofertę urządzeń pomiarowych zarówno do oceny karoserii (pomiary automotive exterior) jak i wnętrz (pomiary automotive interior).

Głównym wymogiem lakierowania w branży samochodowej jest jednolita i wysoka jakość. Przyciągające wzrok wykończenia powinny nie tylko mieć piękny i bogaty kolor, ale odznaczać się wysokim połyskiem i spójną strukturą. Dlatego producenci samochodów definiują standardy barw i wyglądu, aby określić akceptowalne wykończenie. Szczególnie ważna jest jednolitość powłoki – musi być spójna w całym pojeździe (harmonia między karoserią a jej elementami (zderzaki, spojlery, klamki, drzwi).

Wieloletnia współpraca firmy BYK Gardner z producentami samochodów pozwoliła zdefiniować pełną ofertę urządzeń do kontroli jakości dedykowaną tej branży. Wśród oprzyrządowania pomiarowego znalazły się rozwiązania zarówno dla automotive exterior (nadwozie) jak i automotive interior (wnętrze samochodu).

Produkty

Cloud-runner do pomiaru efektu chmurzenia

Efekt chmurzenia występuje na powłokach lakierowych z efektem metalicznym. Zjawisko to często powoduje zaburzenia w ogólnym wrażeniu barwy powłoki porównywane z jasnymi chmurami/plamami, których przyczynami mogą być dezorientacja metalicznych płatków lub zmiany grubości powłoki podkładu. Do pomiaru efektu chmurzenia firma BYK Gardner proponuje analizator wad jasności powłok cloud- runner.

Kubki do pomiaru lepkości

Pomiar lepkości może odbywać się za pomocą kubków. W ofercie posiadamy kubki wypływowe (DIN ISO Ford), czerpalne i zanurzeniowe (Zahn).

Corrosionbox 400/ Corrosionbox H

Komora do testów korozyjnych do testów w mgle solnej, kondensacji oraz cyklicznych testów korozyjnych. Dostępna w wersji poziomej (H) lub pionowej (400).

Solarbox 1500/3000

Komora do testów przyspieszonego starzenia w świetle UV

micro-wave-scan

Strukturomierz do pomiaru na małych i zakrzywionych elementach

byko-cut Universal

Uniwersalne urządzenie do zniszczeniowego pomiaru grubości powłoki

Grubościomierz byko-test MP0R

Do pomiaru na podłożu Fe i NFe z oprogramowaniem do analizy danych

wave-scan dual

Strukturomierz do pomiaru na powłokach o wysokim i średnim połysku

Byko-spectra effect kabina świetlna do wizualnej oceny barwy z efektem metalicznym

Wygląd powłoki z efektem specjalnym, np. lakieru typu metalic lub perła, zależy od kąta obserwacji oraz warunków oświetlenia. Kabina byko-spectra effect pozwala na kontrolę obu tych parametrów, aby zapewnić obiektywną ocenę koloru powłoki. Taka kontrola redukuje liczbę braków i umożliwia profesjonalny nadzór jakości.

Seria spektrofotometrów wielokątowych BYK-mac i

Serię 6-kątowych spektrofotometrów firmy BYK Gardner stanowią:

– BYK mac i do pomiaru barw pod 6-cioma kątami oraz parametrów skrzenia i ziarnistości;

– BYK-mac i COLOR do pomiaru barw pod 6-cioma kątami;

– BYK-mac i ROBOTIC do automatycznego pomiaru barw z mocowaniem na ramieniu robotycznym.

Micro-gloss seria S

Połyskomierz o podwyższonej dokładności