Micro-gloss 20

Połyskomierz do pomiarów produktów o wysokim połysku

Producent:BYK-Gardner GmbH

Do pomiaru według norm:
ASTM – D523, D2457; DIN – 67530; ISO – 2813, 7668; JIS – Z8741

Połyskomierze klasy micro-gloss są od lat standardem przemysłowym w pomiarze połysku.

Nowy micro-gloss 20 do pomiaru wysokich połysków pod kątem 20º, łączy znaną powszechnie i cenioną łatwość obsługi oraz sprawdzony system kalibracji z nowymi, z często unikatowymi funkcjami.

Funkcja auto – diagnostyki: Standard OK – Kalibracja OK
Dokładne pomiary wymagają rzetelnej kalibracji. Standard kalibracyjny umocowany w podstawie kalibracyjnej jest stale dobrze chroniony i właściwie ustawiony.  Unikalna funkcja auto-diagnostyki informuje, kiedy kalibracja jest rzeczywiście konieczna a nawet sprawdza, czy standard jest czysty. To duże ułatwienie dla obsługującego i jednoczesna kontrola sprawności przyrządu.

Micro-gloss 20 mierzy połysk na każdej powierzchni – na powłokach lakierowych, tworzywach sztucznych czy metalach o wysokim połysku.

Trwałe, stabilne źródło światła i patentowany system kontroli oświetlenia, zapewniają wysoką dokładność długookresową. Nie ma potrzeby wymiany żarówek: dajemy 10 lat gwarancji na źródło światła!

Przyrząd oferuje optymalne dopasowanie do zadań pomiarowych:

  • pomiar ciągły, z odczytem wartości minimalnej i maksymalnej
  • porównanie próbki z wzorcem użytkownika – pomiar różnicowy przy pomocy funkcji selekcji Pass/Fail
  • pomiary z uśrednianiem odczytów z jednej próbki – statystyka ze wszystkimi funkcjami statystycznymi; ilość pomiarów na każdej próbce wyznacza użytkownik

Szybka i profesjonalna dokumentacja
Każdy szereg pomiarowy można oznaczyć i zapamiętać. Dane pomiarowe przesyłane są do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem smart-chart za pomocą kabla USB.

Smart-chart pozwala na archiwizację i analizę danych, a ponad to stanowi bazę do tworzenia bibliotek standardów oraz tworzenia organizerów ułatwiających pracę na produkcji.

Oprogramowanie smart-chart jest w pakiecie z połyskomierzem  (w cenie urządzenia).

Urządzenie posiada menu w języku polskim!!!

* sprawdzony przez BAM (Federalny Urząd ds. Badań Materiałów)