Kontrola barwy – jak się wyposażyć?

Zapraszamy do lektury najnowszego artykułu pod tytułem: „Kontrola barwy – jak się wyposażyć?”.

Tekst można odnaleźć w linku poniżej:

https://www.lakiernictwo.net/dzial/163-kolorymetria/artykuly/kontrola-barwy-jak-sie-wyposazyc,3443

oraz najnowszym wydaniu czasopisma Lakiernictwo Przemysłowe.

Katalog urządzeń firmy BYK Gardner w wersji elektronicznej

Z przyjemnością informujemy, że dostępny jest Katalog produktów firmy BYK Gardner w wersji elektronicznej. Katalog można pobrać za pomocą poniższego linka:

Katalog produktów BYK Gardner 2018

Zainteresowanych produktami z najnowszego katalogu zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza na podstronie Kontakt lub e-mail: eurotom@eurotom.pl

EUROTOM na konferencji Chemia i Motoryzacja 2018

Tegoroczna konferencja zrzeszająca producentów i dostawców branży motoryzacyjnej Chemia i Motoryzacja odbyła się w dniach 2 i 3 października we Wrocławiu. Firma Eurotom jako wieloletni partner oraz wykładowca tej konferencji zaprezentowała prelekcję pod tytułem: „NAJNOWSZE PARAMETRY OCENY STRUKTURY POWŁOK LAKIEROWYCH ORAZ POMIARÓW BARWY I EFEKTU METALICZNEGO, W TYM EFEKTÓW SKRZENIA I CHMURZENIA”. Wykład poświęcony był nowym rozwiązaniom dotyczącym aparatury pomiarowej parametrów takich jak: barwa, efekt metaliczny czy struktura powłoki. Dodatkowo zaprezentowano podsumowanie najnowszych technik pomiarowych oraz parametryzacji parametrów wizualnych powłok lakierowych.

Spectro2guide nowa era w pomiarach barwy.

Nowa generacja spektrofotometrów firmy BYK Gardner Spectro2guide rozpoczyna nową erę w pomiarze barwy. Jest to jedyne urządzenie na rynku łączące funkcje spektrofotometru, połyskomierza oraz fluorymetru. Spectro2guide pozwala ocenić obecny wygląd produktu za pomocą pomiaru barwy i połysku oraz określić jego stabilność względem czasu. Ocena ta jest możliwa dzięki pomiarowi emisji fluorescencji w materiale oraz oszacowaniu zmiany barwy po jej wygaśnięciu.
Za pomocą urządzenia spectro2guide możemy określić czy nasze produkty są narażone na blaknięcie oraz inne zmiany barwy następujące w czasie, spowodowane fluorescencją!!!

12