Wzorce kalibracyjne Calmetrics

Certyfikowane wzorce kalibracyjne: grubości warstw galwanicznych, składu powłok i stopów, koncentracji płynów. Wzorce dedykowane do urządzeń analitycznych pracujących w technologiach: fluorescencji rentgenowskiej (XRF), prądów wirowych (Eddy Current) i z efektem Halla.

Producent:Calmetrics Inc.

Oferta obejmuje bogaty wybór standardów grubości w postaci: warstwy na podłożu, cienkich folii (jedno i wielowarstwowych), stopowych, czystych pierwiastków, metali szlachetnych, WEEE/RoHS, standardów do analizy roztworów i innych standardów dla szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych i naukowych.

W laboratorium firmy Calmetrics pracują najlepsi specjaliści tej branży na świecie. Zapewniają profesjonalny serwis i produkcję standardów według indywidualnych potrzeb pomiarowych klientów z przemysłu powłok wykończeniowych, metali szlachetnych, mikroelektroniki, badań naukowych, itp.
Calmetrics dostarcza także certyfikowane standardy referencyjne do analiz zgodności z dyrektywami UE WEEE/RoHS metodami rentgenowskimi (XRF). Od lipca 2006, dyrektywy UE: WEEE (Waste Electrical and Electronic Equipment) i RoHS (Restriction of Hazardous Substances) zalecają producentom weryfikowanie koncentracji i ograniczanie stosowania w wyrobach określonych toksycznych materiałów. Główne substancje zabronione to: ołów, rtęć, kadm, chrom (6w) i związki bromu (polybrominated biphenyls (PBB) and polybrominated diphenyl ethers (PBDE)). Inne metale ciężkie oraz takie materiały jak PCV są przedmiotem coraz ostrzejszych ograniczeń nakładanych przez narodowe agencje ochrony środowiska. Spektrometria fluorescencji rentgenowskiej (XRF) sprawdziła się jako idealne, szybkie i w miarę niedrogie rozwiązanie do jakościowej i ilościowej, nieniszczącej analizy substancji organicznych.

Prosimy pytać o aktualnie dostępne zestawy standardów do badania zgodności z dyrektywami WEEE i RoHS. Wszystkie standardy Calmetrics mają udokumentowane odniesienie do wzorców NIST (traceability) i spełniają wymagania normy ISO-17025.