Spektrofotometr laboratoryjny Color2view

Color2view to nowy spektrofotometr laboratoryjny do jednoczesnego pomiaru barwy, połysku i fluorescencji. Pozwala na pomiar koloru w geometrii 45/0, połysku w dwóch geometriach pomiarowych: 20° i 60° oraz ilościowy pomiar fluorescencji.

Producent:BYK-Gardner GmbH

 

Trzy w jednym: Kolor, Połysk, Fluorescencja
Color2view wykorzystuje oświetlenie kierunkowe cyrkularne pod kątem 45 ° z kątem widzenia 0 ° –
– do pomiaru koloru tak, jak go widzimy.
Jednocześnie mierzony jest połysk w geometrii 20° i 60°, aby wyraźnie odróżnić próbki o wysokim i średnim połysku. Nowością wprowadzoną przez producenta jest ilościowy pomiar fluorescencji oraz możliwość oszacowania zmiany barwy próbki po wygaśnięciu fluorescencji. Połączenie spektrofotometru oraz fluorymetru stwarza zupełnie nową perspektywę w ocenie barwy oraz kontroli jej stabilności w czasie. Blaknięcie barwy spowodowane zmianami natężenia fluorescencji można określić za pomocą różnicowego pomiaru w systemie CIELAB. Stabilność barwy, związana z przemianami energetycznymi fluorescencji jest analizowana za pomocą odpowiednich parametrów związanych z całkowitą różnicą kolorów DE, a także poszczególnymi deltami składowych w systemie CIELAB.

Color2view posiada duży ekran dotykowy i nawigację opartą na ikonach,aby zapewnić intuicyjną obsługę, podobną do smartfona. Możesz dotykać i przesuwać bez nacisku – nawet w rękawiczkach. Zintegrowana kamera umożliwia podgląd punktu pomiarowego na żywo. Zapobiega to fałszywym odczytom niedoskonałości lub zadrapań i zapewnia
precyzyjne pozycjonowanie próbki.

Dokładniejsza analiza badania czerni – Color2view PRO

Color2view w wersji Pro charakteryzuje się doskonałymi możliwościami pomiarowo technicznymi, które zapewniają detekcję już w bardzo niskim zakresie odbicia R < 0,1%. Dodatkowe etapy kontroli i kalibracji podczas procesu produkcyjnego oraz specjalny tryb Jetness dla pomiarów nawet dla najgłębszej czerni. Podobnie jak ręczny odpowiednik spectro2guide PRO, urządzenie pozwala także na pomiar i ocenę wskaźników czerni.

Wiarygodne pomiary detali różnej wielkości – Color2view X

Wersja color2view X wyposażona jest w wymienne przesłony umożliwiające pomiar detali o różnych wymiarach. W ofercie dostępne są przesłony o otworach pomiarowych 12×8 oraz 4×4 mm.

Globalne zarządzanie kolorem – wspólne standardy cyfrowe dla urządzeń spectro2guide i color2view
Firma BYK Gardner jako pierwsza w branży wprowadziła technologię umożliwiającą wymianę standardów między spektrofotometrami stacjonarnymi i przenośnymi. Dzięki doskonałej zgodności między przyrządowej spektrofotometrów color2view i spectro2guide, korzystanie ze standardów cyfrowych zostało weszło na jeszcze wyższy poziom.

Pozycjonowanie próbek – inteligentny uchwyt
Jak ułatwić obsługę próbek i zapewnić powtarzalne pozycjonowanie? Inteligentnie zaprojektowany uchwyt na próbki, gdy nie jest używany, może być przechowywany płasko w obudowie urządzenia. W trakcie przemieszczania do otworu urządzenia, uchwyt może być zatrzymany na kilku pozycjach, co ułatwia pracę z próbkami. Podczas pomiaru, uchwyt mocuje próbkę w wybranym miejscu, a po zakończeniu pracy zamyka się delikatnie, dzięki funkcji miękkiego zamykania.

Spektrofotometr Color2view dostarczany jest w pakiecie z programem smart-chart do analizy i archiwizacji danych. Oprogramowanie zawarte jest w cenie spektrofotometru.

Prezentacja najnowszego spektrofotometru laboratoryjnego firmy BYK-Gardner:

Jak mierzyć kolor, połysk i fluorescencję powłok malarskich:

Jak mierzyć kolor, połysk i fluorescencję granulatów i plastikowych płytek: