Branża kosmetyczna

Firma Eurotom oferuje oprzyrządowanie do kontroli jakości w laboratorium skierowane do branży kosmetycznej. Poza mieszalnikami i dyspergatorami znajdują się w niej sprzęty do oceny wyglądu produktu jak barwa czy połysk.

Dla produktów kosmetycznych kluczowe są ich parametry wizualne jak połysk, barwa i pigmentacja. Dlatego też w ostatnich latach firma Eurotom zdefiniowała pełną ofertę skierowaną do kontroli jakości w przemyśle kosmetycznym. Znalazły się w niej dwie grupy urządzeń. Pierwszą stanowią mierniki do oceny wizualnej jak połyskomierze, hazymetry, spektrofotometry barwy oraz kabiny świetlne. Drugą grupę stanowią przyrządy do oceny właściwości fizycznych materiału ciekłego jak wiskozymetry i kubki pomiarowe do oceny lepkości oraz sprzęt niezbędny do powtarzalnej aplikacji próbki- aplikatory i karty testowe.

Pomiar produktów kosmetycznych stawia jednak wiele wyzwań: materiały płynne, pastowate lub sproszkowane mogą zanieczyszczać optykę instrumentu, podczas gdy małe i zakrzywione powierzchnie są trudne do zmierzenia bez wpływu światła otoczenia. Oferta zawiera rozwiązanie ze specjalnie zaprojektowanymi akcesoriami do bezdotykowych pomiarów cieczy, past, proszków, a nawet małych i zakrzywionych próbek.

Mieszalniki do produkcji kosmetyków

Disolwery laboratoryjne

Innowacyjne systemy do dyspergowania do stosowania w laboratorium oraz niewielkich produkcji.
Linia DISPERMAT® oferuje dissolwery, dissolwery próżniowe, młyny perełkowe, homogenizatory oraz wiele innych systemów przedstawionych poniżej.

Wiskozymetry rotacyjne serii byko-visc RT

Do laboratoryjnego pomiaru lepkości, BYK-Gardner oferuje wszechstronną linię tych wiskozymetrów oraz akcesoriów dostosowanych do pomiaru (metodą Brookfielda) w różnych aplikacjach. Mogą one mierzyć lepkość produktu o lepkości zbliżonej do wody do bardzo wysokiej lepkości dla epoksydów, uszczelniaczy i past.

 

Solarbox 1500/3000

Komora do testów przyspieszonego starzenia w świetle UV

Spektrofotometr do pomiaru barwy kosmetyków

Spektrofotometr jednokątowy Spectro2guide

 

Spektrofotometr jednokątowy do pomiaru barw jednorodnych w geometriach 45/0, d8 spin i spex posiada wbudowany połyskomierz i fluorymetr, dzięki czemu pozwala na jednoczesny pomiar barwy, połysku i fluorescencji.

 

Spektrofotometr laboratoryjny Color2view

Color2view to nowy spektrofotometr laboratoryjny do jednoczesnego pomiaru barwy, połysku i fluorescencji. Pozwala na pomiar koloru w geometrii 45/0, połysku w dwóch geometriach pomiarowych: 20° i 60° oraz ilościowy pomiar fluorescencji.

Spektrofotometr jednokątowy spectro2go

Spektrofotometr jednokątowy do pomiaru barw jednorodnych w geometriach 45/0, d8 spin i spex posiada wbudowany połyskomierz, dzięki czemu pozwala na jednoczesny pomiar barwy i połysku.

Spektrofotometr jednokątowy Spectro-guide

Spektrofotometr jednokątowy do pomiaru barw jednorodnych w geometriach 45/0 oraz d/8 spin i spex, posiadający wbudowany połyskomierz, dzięki czemu pozwala na jednoczesny pomiar barwy i połysku.

Spektrofotometry wielokątowe: BYK-mac i, BYK-mac i Color

Spektrofotometr BYK-mac i: do pomiaru barw pod 6-cioma kątami oraz parametrów skrzenia i ziarnistości

Spektrofotometr BYK-mac i COLOR:  do pomiaru barw pod 6-cioma kątami

Kabina świetlna do wizualnej oceny barwy - 7 źródeł światła

Obserwowana barwa zmienia się w zależności od rodzaju oświetlenia. Przy pomocy kabiny świetlnej można symulować różne źródła światła i obserwować zgodność barw różnych próbek. Firma BYK Gardner oferuje szereg modeli kabin świetlnych, by zapewnić stałe zdefiniowane warunki oświetleniowe i uniezależnić ocenę barwy od  wpływów środowiska.

Micro-TRI-gloss

Połyskomierz do pomiarów produktów od matów do wysokiego połysku.

Trzy geometrie pomiarowe: 20°, 60°, 85°.

haze-gard i

Przyrząd do pomiaru zamglenia, przezroczystości, ostrości. Miernik haze-gard i haze mierzy wszystkie parametry przezroczystości w jednym urządzeniu: całkowitą transmisję, zamglenie i klarowność. Pozwalający na pomiar zgodnie z normami ASTM oraz ISO.

Aplikatory ręczne

Aplikatory są prostymi narzędziami do nakładania równomiernych powłok lakierniczych lub innych, gdzie grubość nałożonego materiału zależna jest od wysokości szczeliny aplikatora. Oferujemy szeroki wybór aplikatorów ręcznych.

Aplikatory automatyczne byko-drive

Oferujemy aplikatory automatyczne z serii byko-drive. Oba urządzenia (byko-drive S i byko-drive XL) pozwalają na przeprowadzenie dokładnej aplikacji produktu, dzięki niezmiennej (stałej) prędkości nakładania materiału.

 

Karty testowe

Oferujemy najwyższej jakości karty testowe, zapewniające stałe wybarwienie oraz połysk. Karty typu byko-charts mają grubość ok. 0,35 mm i charakteryzują się wysoką stabilnością i odpornością na obciążenia mechaniczne.