Branża kosmetyczna

Firma Eurotom oferuje oprzyrządowanie do kontroli jakości w laboratorium skierowane do branży kosmetycznej. Poza mieszalnikami i dyspergatorami znajdują się w niej sprzęty do oceny wyglądu produktu jak barwa czy połysk.

Dla produktów kosmetycznych kluczowe są ich parametry wizualne jak połysk, barwa i pigmentacja. Dlatego też w ostatnich latach firma Eurotom zdefiniowała pełną ofertę skierowaną do kontroli jakości w przemyśle kosmetycznym. Znalazły się w niej dwie grupy urządzeń. Pierwszą stanowią mierniki do oceny wizualnej jak połyskomierze, hazymetry, spektrofotometry barwy oraz kabiny świetlne. Drugą grupę stanowią przyrządy do oceny właściwości fizycznych materiału ciekłego jak wiskozymetry i kubki pomiarowe do oceny lepkości oraz sprzęt niezbędny do powtarzalnej aplikacji próbki- aplikatory i karty testowe.

Pomiar produktów kosmetycznych stawia jednak wiele wyzwań: materiały płynne, pastowate lub sproszkowane mogą zanieczyszczać optykę instrumentu, podczas gdy małe i zakrzywione powierzchnie są trudne do zmierzenia bez wpływu światła otoczenia. Oferta zawiera rozwiązanie ze specjalnie zaprojektowanymi akcesoriami do bezdotykowych pomiarów cieczy, past, proszków, a nawet małych i zakrzywionych próbek.

Dissolwery laboratoryjne

Innowacyjne systemy do dyspergowania do stosowania w laboratorium oraz niewielkich produkcji.
Linia DISPERMAT® oferuje dissolwery, dissolwery próżniowe, młyny perełkowe, homogenizatory oraz wiele innych systemów przedstawionych poniżej.

Wiskozymetry rotacyjne serii byko-visc RT

Do laboratoryjnego pomiaru lepkości, BYK-Gardner oferuje wszechstronną linię tych wiskozymetrów oraz akcesoriów dostosowanych do pomiaru (metodą Brookfielda) w różnych aplikacjach. Mogą one mierzyć lepkość produktu o lepkości zbliżonej do wody do bardzo wysokiej lepkości dla epoksydów, uszczelniaczy i past.

 

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU W ATRAKCYJNEJ CENIE PROMOCYJNEJ!

 

Spektrofotometry jednokątowe Spectro-guide i Spectro2guide

Spektrofotometry jednokątowe do pomiaru barw jednorodnych w geometriach 45/0, d8 spin i spex posiadają wbudowany połyskomierz i fluorymetr dzięki czemu pozwalają na jednoczesny pomiar barwy, połysku i fluorescencji.

Micro-TRI-gloss

połyskomierz do pomiarów produktów od matów do wysokiego połysku

haze-gard i

Przyrząd do pomiaru zamglenia, przezroczystości, ostrości. Miernik haze-gard i haze mierzy wszystkie parametry przezroczystości w jednym urządzeniu: całkowitą transmisję, zamglenie i klarowność. Pozwalający na pomiar zgodnie z normami ASTM oraz ISO.

Aplikatory ręczne

Aplikatory są prostymi narzędziami do nakładania równomiernych powłok lakierniczych lub innych, gdzie grubość nałożonego materiału zależna jest od wysokości szczeliny aplikatora. Oferujemy szeroki wybór aplikatorów ręcznych.

Aplikatory automatyczne byko-drive

Oferujemy aplikatory automatyczne z serii byko-drive. Oba urządzenia (byko-drive S i byko-drive XL) pozwalają na przeprowadzenie dokładnej aplikacji produktu, dzięki niezmiennej (stałej) prędkości nakładania materiału.

 

Karty testowe

Oferujemy najwyższej jakości karty testowe, zapewniające stałe wybarwienie oraz połysk. Karty typu byko-charts mają grubość ok. 0,35 mm i charakteryzują się wysoką stabilnością i odpornością na obciążenia mechaniczne.

Seria spektrofotometrów wielokątowych BYK-mac i

Serię 6-kątowych spektrofotometrów firmy BYK Gardner stanowią:

– BYK mac i do pomiaru barw pod 6-cioma kątami oraz parametrów skrzenia i ziarnistości;

– BYK-mac i COLOR do pomiaru barw pod 6-cioma kątami;

– BYK-mac i ROBOTIC do automatycznego pomiaru barw z mocowaniem na ramieniu robotycznym.

Byko-spectra pro kabina świetlna do wizualnej oceny barwy wyposażona w 7 źródeł światła

Obserwowana barwa zmienia się w zależności od rodzaju oświetlenia. Przy pomocy kabiny świetlnej można symulować różne źródła światła i obserwować zgodność barw różnych próbek. Firma BYK Gardner oferuje szereg modeli kabin świetlnych, by zapewnić stałe zdefiniowane warunki oświetleniowe i uniezależnić ocenę barwy od  wpływów środowiska.

Spektrofotometr laboratoryjny Color2view

Color2view to nowy spektrofotometr laboratoryjny do jednoczesnego pomiaru barwy, połysku i fluorescencji. Pozwala na pomiar koloru w geometrii 45/0, połysku w dwóch geometriach pomiarowych: 20° i 60° oraz ilościowy pomiar fluorescencji.