Aplikatory ręczne

Aplikatory są prostymi narzędziami do nakładania równomiernych powłok lakierniczych lub innych, gdzie grubość nałożonego materiału zależna jest od wysokości szczeliny aplikatora. Oferujemy szeroki wybór aplikatorów ręcznych.

Producent:BYK-Gardner GmbH

Do badania według:
ASTM D 823-25; FTMS No. 141a, Meth. 2161, 2162, 4255, 6226

Aplikator ramkowy

  • ze stali szlachetnej
  • 4 wysokości szczeliny

Aplikator walcowy (hantla)

  • ze stali szlachetnej
  • 4 wysokości szczeliny

Aplikator typu rakla schodkowa
Aplikator ten służy do wykonywania powłok o schodkowo narastającej grubości. Oferuje cztery stopnie w 4 zakresach grubości powłoki. Szerokość każdego stopnia wynosi 25 mm.

Aplikator typu DOW LATEX
Ten dwustronny aplikator w kształcie litery „U”, umożliwia nałożenie drugiej powłoki materiału bezpośrednio na właśnie utwardzoną pierwszą. Końcówki aplikatora pozostają na nie powleczonej części podłoża. Pierwsza krawędź aplikatora daje warstwę szerszą i grubszą od drugiej. Rozprowadzany materiał nie wychodzi poza końcówki aplikatora.

Aplikator BYK-Gardner
Aplikator o zmiennej szczelinie z zabezpieczeniem przed rozlewaniem się materiału poza obszar aplikacji. Regulacja wysokości szczeliny wynosi od 0 w krokach co 10 μm do 3800 μm. Aplikator składa się z dwóch płyt połączonych mostkiem i dwóch śrub mikrometrycznych do regulacji wysokości szczeliny. Wykonanie z utwardzonego aluminium, do wielorakich zastosowań.

Aplikatory spiralne umożliwiają równomierne nakładanie bardzo cienkich warstw a ich cena jest umiarkowana. Należy zwrócić uwagę na odpowiednio niską wymaganą lepkość materiału nakładanego.

Niemal wszystkie aplikatory ręczne dostępne w ofercie firmy BYK-Gardner są kompatybilne z aplikatorem automatycznym byko-drive  (również aplikatory spiralne).