Motoryzacyjna i transportowa

Znając potrzeby kontroli jakości w branży motoryzacyjnej firma Eurotom zdefiniowała pełną ofertę urządzeń pomiarowych zarówno do oceny karoserii (pomiary automotive exterior) jak i wnętrz (pomiary automotive interior).

Głównym wymogiem lakierowania w branży samochodowej jest jednolita i wysoka jakość. Przyciągające wzrok wykończenia powinny nie tylko mieć piękny i bogaty kolor, ale odznaczać się wysokim połyskiem i spójną strukturą. Dlatego producenci samochodów definiują standardy barw i wyglądu, aby określić akceptowalne wykończenie. Szczególnie ważna jest jednolitość powłoki – musi być spójna w całym pojeździe (harmonia między karoserią a jej elementami (zderzaki, spojlery, klamki, drzwi).

Wieloletnia współpraca firmy BYK Gardner z producentami samochodów pozwoliła zdefiniować pełną ofertę urządzeń do kontroli jakości dedykowaną tej branży. Wśród oprzyrządowania pomiarowego znalazły się rozwiązania zarówno dla automotive exterior (nadwozie) jak i automotive interior (wnętrze samochodu).

Cloud-runner do pomiaru efektu chmurzenia

Do pomiaru efektu chmurzenia firma BYK Gardner proponuje analizator wad jasności powłok cloud- runner.

Kubki do pomiaru lepkości

Pomiar lepkości może odbywać się za pomocą kubków. W ofercie posiadamy kubki wypływowe (DIN ISO Ford), czerpalne i zanurzeniowe (Zahn).

Tester twardości metodą wahadła Koeniga i Persoza

Proste, laboratoryjne urządzenie pomiarowe do określania twardości według metod Koeniga i Persoza w sposób opisany w normie DIN EN ISO 1522.

Corrosionbox 400/ Corrosionbox H

Komora do testów korozyjnych do testów w mgle solnej, kondensacji oraz cyklicznych testów korozyjnych. Dostępna w wersji poziomej (H) lub pionowej (400).

Solarbox 1500/3000

Komora do testów przyspieszonego starzenia w świetle UV

Grubościomierz byko-test MP0R

Grubościomierz do pomiaru na podłożu Fe i NFe z oprogramowaniem do analizy danych

micro-wave-scan

Strukturomierz do pomiaru na małych i zakrzywionych elementach.

byko-cut Universal

Uniwersalne urządzenie do zniszczeniowego pomiaru grubości powłoki

wave-scan 3

Strukturomierz do pomiaru na powłokach o wysokim połysku

wave-scan 3 dual

Strukturomierz do pomiaru na powłokach o wysokim i średnim połysku

wave-scan ROBOTIC

Strukturomierz do automatycznego pomiaru powłoki topcoat.

Spektrofotometry jednokątowe Spectro-guide i Spectro2guide

Spektrofotometry jednokątowe do pomiaru barw jednorodnych w geometriach 45/0, d8 spin i spex posiadają wbudowany połyskomierz i fluorymetr dzięki czemu pozwalają na jednoczesny pomiar barwy, połysku i fluorescencji.

Micro-TRI-gloss µ

Urządzenie do pomiaru połysku i grubości warstwy

Micro-gloss seria S

Połyskomierz o podwyższonej dokładności

Aplikatory automatyczne byko-drive

Oferujemy aplikatory automatyczne z serii byko-drive. Oba urządzenia (byko-drive i byko-drive XL) pozwalają na przeprowadzenie dokładnej aplikacji produktu, dzięki niezmiennej (stałej) prędkości nakładania materiału.

 

Systemy do rejestracji temperatury w piecach do 400°

Rejestracja profili temperatury za pomocą systemów rejestracji temperatury umożliwia łatwe nadzorowanie rzeczywistej temperatury produktów w trakcie przesuwania ich przez piec. Tym samym można natychmiast wykryć występujące problemy. Ponadto można również zapewnić optymalną wydajność pieca oszczędzając w ten sposób energię i zwiększając wydajność.

Seria spektrofotometrów wielokątowych BYK-mac i

Serię 6-kątowych spektrofotometrów firmy BYK Gardner stanowią:

– BYK mac i do pomiaru barw pod 6-cioma kątami oraz parametrów skrzenia i ziarnistości;

– BYK-mac i COLOR do pomiaru barw pod 6-cioma kątami;

– BYK-mac i ROBOTIC do automatycznego pomiaru barw z mocowaniem na ramieniu robotycznym.

Byko-spectra effect kabina świetlna do wizualnej oceny barwy z efektem metalicznym

Wygląd powłoki z efektem specjalnym, np. lakieru typu metalic lub perła, zależy od kąta obserwacji oraz warunków oświetlenia. Kabina byko-spectra effect pozwala na kontrolę obu tych parametrów, aby zapewnić obiektywną ocenę koloru powłoki. Taka kontrola redukuje liczbę braków i umożliwia profesjonalny nadzór jakości.

Byko-spectra pro kabina świetlna do wizualnej oceny barwy wyposażona w 7 źródeł światła

Obserwowana barwa zmienia się w zależności od rodzaju oświetlenia. Przy pomocy kabiny świetlnej można symulować różne źródła światła i obserwować zgodność barw różnych próbek. Firma BYK Gardner oferuje szereg modeli kabin świetlnych, by zapewnić stałe zdefiniowane warunki oświetleniowe i uniezależnić ocenę barwy od  wpływów środowiska.

Grubościomierz Byko test DPM

Grubościomierz do pomiaru na podłożu Fe i NFe z pomiarem punktu rosy.

Grubościomierz byko test LITE

Grubościomierz do pomiaru na podłożu Fe i NFe